Volkswagen passat b5 – parametry techniczne

Volkswagen passat b5 jest to samochód osobowy, który zalicza się do segmentu D, czyli do średniej klasy. Wyżej wymieniony model produkowany był od 1996 do 2000 roku. Natomiast w 2000 roku ten pojazd przeszedł przez gruntowną modernizację i powstał model Volkswagen Passat B5 FL. Model Volkswagen passat b5 występuje w dwóch wersjach nadwoziowych, jako 4-drzwiowy sedan oraz 5-drzwiowe kombi. Ten samochód występuje w wersji z napędem na tylne koła oraz AWD.

Samochód Volkswagen passat b5 w teście Euro NCAP uzyskał 3 gwiazdki na 5. Ten test określa bezpieczeństwo pojazdów. Masa własna tego pojazdu, oscyluje pomiędzy następującymi wartościami: 1343 – 1500 kilogramów. Ten model na pewno stanowił konkurencję dla takich samochodów, jak: Ford Mondeo, Honda Accord czy Nissan Primera. W ramach ciekawostki warto również wiedzieć, że w plebiscycie na ,,Europejski Samochód Roku 1997″ ten pojazd zajął trzecie miejsce.

Volkswagen passat b5 – wyposażenie

             Warto wiedzieć, że ten samochód osobowy występował w różnych wersjach specjalnych, z tego też względu, wyposażenie można było dowolnie konfigurować. Natomiast w każdej wersji samochód w standardzie posiadał system wspomagania kierownicy, system ABS oraz dwie poduszki powietrzne. Ten samochód charakteryzuje się opływowym kształtem, nadwozie jest całkowicie ocynkowane.

Za dodatkową opłatą ten pojazd można było ulepszyć, poprzez dobranie między innymi: fotochromatycznych lusterek wstecznych, klimatyzacji manualnej bądź elektrycznej, komputera pokładowego, podgrzewanych foteli, zmieniarki płyt CD. Samochód Volkswagen passat b5 posiadał rozstaw osi wynoszący 2705 milimetrów. W modelu znajdowała się skrzynia biegów manualna bądź elektryczna. Model produkowany był na różne rynki. Produkowany był między innymi w: Niemczech, na Ukrainie oraz w Chinach.